Јужна АфрикаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

B-0010, Pretoria, Tshwane Metro, City of Tshwane (TSH), Gauteng: B-0010

B-0010

Адреса И Поштенски Број
Наслов :B-0010, Pretoria, Tshwane Metro, City of Tshwane (TSH), Gauteng
Град :Pretoria
Регионот 3 :Tshwane Metro
Регионот 2 :City of Tshwane (TSH)
Регионот 1 :Gauteng
Земја :Јужна Африка
Поштенски :B-0010

Други Информации
Јазик :English (EN)
Регионален Код :ZA-GT
ширина :-25.72500
должина :28.18472
Временска Зона :Africa/Johannesburg
Координирано Универзално Време :UTC+2
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

B-0010, Pretoria, Tshwane Metro, City of Tshwane (TSH), Gauteng се наоѓа во Јужна Африка. Нејзините поштенски код е B-0010.

Другите се е достапен
B-0010, Pretoria, Tshwane Metro, City of Tshwane (TSH), Gauteng,B-0010 ©2014 Поштенски Пребарување